Fujian, nazywana również „Min”, to prowincja leżąca w południowo-wschodniej części Chin, nad cieśniną Tajwańską. Na jej terytorium znajduje się wiele pięknych, ciekawych zakątków oraz zabytków architektonicznych. Jedną z pereł w koronie prowincji Fujian jest wioska Petitian. Jest ona położona w kotlinie, którą z każdej strony otaczają góry Longyans Liancheng oraz góra Guanzhai. Osada podzielona jest na kilka części przez płynące przez nią rzeki.
Wioska ma za sobą ponad 800 lat historii. Znajdują się tu liczne zabytki związane z kulturą ludu Hakka. Można się spotkać ze stwierdzeniem, że Petitian jest „cudem architektury mieszkalnej z czasów dynastii Ming i Qing”. Faktycznie, liczba zgromadzonych tu dóbr jest niemała, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę to, że wioska jest raczej niewielka. Przeszło trzydzieści okazałych domostw, z których największe zajmuje powierzchnię prawie 7000 m2 oraz dwadzieścia jeden świątyń składa się na zespół zabytków wioski Petitian.
Każdy z domów zdobią kunsztowne płaskorzeźby oraz kamienne tablice z wyrytymi na nich inskrypcjami. Ściany domostw są białe, a ich dachy pokryte są szarą dachówką. Największym i najczęściej odwiedzanym przez turystów domem w Petitian jest Dafudi. Ze względu na swoją historię bywa on również nazywany „Pawilonem Dziedzictwa”. Jego budowniczy chciał bowiem przez swoje dzieło sławić ideał miłości i szacunku potomków męskich do rodziców. Fundamenty pod budynek wylano ponad 170 lat temu, a prace nad nim trwały przez ponad 10 lat.
W ich wyniku powstał zespół dziewięciu pawilonów, które zaopatrzone są w osiemnaście studni. Konstrukcja nośna każdego z budynków wchodzących w skład Dafudi jest typu kolumnowo-belkowego. Dzięki temu pomysłowemu rozwiązaniu pawilony są w stanie przetrwać nawet bardzo mocne trzęsienia ziemi, tzn. aż do 7 stopni w skali Richtera. Domy stawiane przez Hakka są zaopatrzone dodatkowo w ceglane ściany, co sprawia, że są one ognioodporne.
Peitian znane jest również z muzyki Shifan, która najczęściej grana jest przy okazji wystawiania przedstawień kukiełkowych.